Opravy

Proč to neopravit, když to jde!

Příspěvky publikované v této kategorii se týkají popisu oprav továrních zařízení, které se ke mně dostaly v nefunkčním stavu 🙂

  Soupis rad a pravidel, která mi pomáhají při opravách nejrůznějších elektronických zařízení. Tipy a triky budu postupně přidávat další a další 🙂

   Měnič Green Boost 3000 je jeden z mnoha fotovoltaických měničů s modifikovanou sinusovkou na výstupu, určených pro připojení bojleru a jeho ohřevu pomocí solární energie.

   Svářečka WTU 315 má maximální zdánlivý výkon 24,3 kVA (37 A) při napětí 3×380 V a to znamená obrovský rozběhový proud. Byl požadavek na spolehlivý rozběh na jističi 32 A, char. B.

   Robotické vysavače jsou skvělými pomocníky v domácnosti. Tento vysavač se ke mně dostal asi po 6 letech bezproblémového provozu. Problém byl v tom, že se u vysavače netočilo jedno hnací kolo a ani jeho výměna majitelem nepomohla.

   Vysavači se po zapnutí netočil jeden z bočních kartáčů. Majitel kartáč zkontroloval, vyčistil, ale problém nenašel. Kartáčem bylo možné i ručně otáčet, ale i přes to nefungoval.

   Mikrosystém nešel zapnout, po pokusu o zapnutí se pouze rozblikala červená LED v tlačítku STANDBY. Byla to první závada po 16 letech provozu.

   Mikrosystém MS30BT nebylo možné zapnout, ze zařízení se pouze ozývalo tiché „pískání“. Mikrosystém odešel po 5 letech.

   Nabíječka prý byla připojena do sítě, nabíjela a zničehonic se v ní zablesklo, zhasnula signalizační LED dioda a více nabíječka nereagovala.

   Záložní zdroj byl v denním provozu cca 4 roky. Sloužil jako záloha pro elektroniku automatického kotle a oběhové čerpadlo. Zdroj na svém výstupu měl napětí, ale neustále běžel ventilátor a v krátkých intervalech se spínalo nabíjení připojeného akumulátoru.

   Popis a poznatky z oprav PC zdrojů různých značek a výkonů 🙂